(صحیفه نور، جلد۲۱)

امروز به مستضعفان و مستمندان و زاغه نشینان که ولی نعمت ما هستند خدمت کنید. پیش خدای تبارک و تعالی کمتر خدمتی است که اندازه خدمت به زاغه نشینان فایده داشته باشد.

معرفی بنیاد

معرفی بنیاد

بنیاد جهادی مشکات به عنوان یک مجموعه غیردولتی، عام المنفعه و مردم نهاد متشکل از چند گروه جهادی هماهنگ و منسجم می باشد که در راستای تحقق منویات امام خامنه ای (مد ظله العالی) در مناطق کم برخوردار کشور با یک برنامه ریزی بلندمدت در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و درمانی، علمی وآموزشی و … در سطح ملی فعالیت می نماید.

مؤسسین این بنیاد در سال های گذشته در زمینه حرکت های جهادی در قالب گروه های دانشجویی و محلات و فعالیت های ستادی و قرارگاهی و راهبردی تجربیات فراوانی داشته اند و همین تجربیات آنها را به ضرورت انجام کار مستمر جهادی چندین ساله در این حوزه رسانده است. این بنیاد ازسال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ با عنوان قرارگاه جهادی صاحب الامر(عج) و از سال ۱۳۹۶ با ثبت عنوان بنیاد جهادی مشکات در سطح ملی در وزارت کشور توانسته است فعالیتهای مؤثری در بیش از ۱۰ استان کشور و ۲۰ نقطه دارای ضریب محرومیت ۸ و ۹ نماید، که از ثمرات و برکات آن می توان به احداث و مرمت مدارس، مساجد و چندین پروژه در حوزه آبرسانی، پل سازی، احداث مراکز فرهنگی، خانه بهداشت، خانه عالم، احداث باغ و مراکز ترویج کشاورزی و …در کنارفعالیت های علمی، فرهنگی و اقتصادی گسترده و منسجم اشاره نمود.

مناطق فعالیت بنیاد در کشور

2
3
4
5
6
7
8
9
10
1

استان چهارمحال و بختیاری

فعالیت عمرانی-فرهنگی-پزشکی

حمایت از دانش آموزان مستعد محروم

2

استان خوزستان

فعالیت عمرانی-فرهنگی

3

استان خراسان شمالی

حمایت از دانش آموزان مستعد محروم

4

استان هرمزگان

حمایت از دانش آموزان مستعد محروم

5

استان البرز

حمایت از دانش آموزان مستعد محروم

6

استان تهران

برگزاری همایش های جهادی

7

استان زنجان

حمایت از دانش آموزان مستعد محروم

8

استان کرمانشاه

خدمت رسانی در مناطق زلزله زده

9

استان گیلان

فعالیت عمرانی

منطقه فعالیت بنیاد در استان چهارمحال و بختیاری